62: Vuohtjärvi:
139: Verbin taivutus, ind. y3: nägöy;
140: Verbin taivutus, ind.pr. m1: näimmö;
141: Verbin taivutus, ind.pr. m3 luge,pure,tule,mäne: lugietah;
142: Verbin taivutus, ind.impf. y1 kiändä,tiedä: tiezin;
143: Verbin taivutus, ind.impf. y3: sanoi;
144: Verbin taivutus, ind.impf. m1 lähte: lähtimmö;
145: Verbin taivutus, ind.impf. m2: sanoitto;
146: Verbin taivutus, ind.impf. m2: keräzittö;
147: Verbin taivutus, ind.impf. m3 syö,sano: syödih,sanottih;
148: Verbin taivutus, pot.pr. y3 anda: andanou;
149: Verbin taivutus, pot.pr. m3 anda: annetanneh;
150: Verbin taivutus, kond.pr. y1 anda: andazin;
151: Verbin taivutus, kond.pr. y3 anda: andais;
152: Verbin taivutus, kond.pr. m1 sano: sanožimmo;
153: Verbin taivutus, kond.pr. m2 sano: sanozitto;
154: Verbin taivutus, kond.pr. m3 osta: ostettas;
155: Verbin taivutus, kond.pf. y1: ostanuzin;
156: Verbin taivutus, imperatiivan m1 unohtu: onohtamme;
157: Verbin taivutus, imperatiivan m2 otta: ottakkua;
158: Verbin taivutus, ind.pr m1-2 kielto m1: emmo;
159: Verbin taivutus, ind.pr. m3 kieldo: ei lugieta;
160: Verbin taivutus, ind.pr. m3 kieldo: ei jiähä;
161: Verbin taivutus, ind.impf. y1 kieldo luge: lugenu;
162: Verbin taivutus, ind.impf. m2 kieldo tule: tulluh;
163: Verbin taivutus, ind.imp. m2 kieldoverbi kieldo: älgiä;