55: Nuamoilu:
139: Verbin taivutus, ind. y3: nägöy;
140: Verbin taivutus, ind.pr. m1: nägemme;
141: Verbin taivutus, ind.pr. m3 luge,pure,tule,mäne: lugetau;
142: Verbin taivutus, ind.impf. y1 kiändä,tiedä: tiezin;
143: Verbin taivutus, ind.impf. y3: sanuoi;
144: Verbin taivutus, ind.impf. m1 lähte: läksim;
145: Verbin taivutus, ind.impf. m2: sanoitte;
146: Verbin taivutus, ind.impf. m2: keräzitte;
147: Verbin taivutus, ind.impf. m3 syö,sano: syödii,sanottii;
148: Verbin taivutus, pot.pr. y3 anda: andanou;
149: Verbin taivutus, pot.pr. m3 anda: -
150: Verbin taivutus, kond.pr. y1 anda: andaižin;
151: Verbin taivutus, kond.pr. y3 anda: andais;
152: Verbin taivutus, kond.pr. m1 sano: sanožimme;
153: Verbin taivutus, kond.pr. m2 sano: sanozitte;
154: Verbin taivutus, kond.pr. m3 osta: ossettais;
155: Verbin taivutus, kond.pf. y1: ostanuzin;
156: Verbin taivutus, imperatiivan m1 unohtu: onohtamme;
157: Verbin taivutus, imperatiivan m2 otta: ottagat;
158: Verbin taivutus, ind.pr m1-2 kielto m1: emme;
159: Verbin taivutus, ind.pr. m3 kieldo: lugedah;
160: Verbin taivutus, ind.pr. m3 kieldo: d'iedäh;
161: Verbin taivutus, ind.impf. y1 kieldo luge: lugenu;
162: Verbin taivutus, ind.impf. m2 kieldo tule: tullut;
163: Verbin taivutus, ind.imp. m2 kieldoverbi kieldo: elgat;