66: Mundärvi:
113: Nominoin taivutus, e-vardalollizen monikon genetiivu: lapsiden;
114: Nominoin taivutus, o-vardalollizen monikon genetiivu: reboloiden;
115: Nominoin taivutus, a-vardalollizen monikon partitiivu: sanoid;
116: Nominoin taivutus, ie vardalollizen yksikön partitiivu: kondiad;
117: Nominoin taivutus, ie vardalollizen monikon partitiivu: kondijoid;
118: Nominoin taivutus, yö-vardalollizen monikon partitiivu: yöid;
119: Nominoin taivutus, yksikön essiivu: učitelan;
120: Nominoin taivutus, yksikön translatiivu: učitelaks;
121: Nominoin taivutus, yksikön inessiivu da elatiivu: mečäs,mečäs;
122: Nominoin taivutus, yksikön illatiivu: meččäi;
123: Nominoin taivutus, adessiivu, ablatiivu, allatiivu: veičel,veičel,veičele;
124: Nominoin taivutus, yksikön abessiivu: gor'atta;
125: Persounupronominoin taivutus, nominatiivu da genetiivu: mie,miun;
126: Persounumronominoin taivutus, y3 nominatiivu: hän;
127: Persounumronominoin taivutus, monikon genetiivu: mejän,hejän;
128: Persounumronominoin taivutus, y1 partitiivu: mindai;
129: Persounumronominoin taivutus, m1 partitiivu: meid;
130: Persounumronominoin taivutus, y1 allatiivu: minule;
131: Persounumronominoin taivutus, m1 allatiivu: meile;
132: Possessivusuffiksu: tuatto;
133: Postpozistsii ke: ke;
134: Postpozitsii luo: luo;
135: Postpozitsii luoda: nu;
136: Postpozitsii luoksi: no;
137: Postpozitsii sah: sua;
138: Superlatiivu: k.suurembi;
139: Verbin taivutus, ind. y3: nägöy;
140: Verbin taivutus, ind.pr. m1: nägemme;
141: Verbin taivutus, ind.pr. m3 luge,pure,tule,mäne: lugetau;
142: Verbin taivutus, ind.impf. y1 kiändä,tiedä: tiezin;
143: Verbin taivutus, ind.impf. y3: sanoi;
144: Verbin taivutus, ind.impf. m1 lähte: lähtimme;
145: Verbin taivutus, ind.impf. m2: sanoitte;
146: Verbin taivutus, ind.impf. m2: keräzitte;
147: Verbin taivutus, ind.impf. m3 syö,sano: syödii,sanottii;
148: Verbin taivutus, pot.pr. y3 anda: andanou;
149: Verbin taivutus, pot.pr. m3 anda: anttanou;
150: Verbin taivutus, kond.pr. y1 anda: andazin;
151: Verbin taivutus, kond.pr. y3 anda: andais;
152: Verbin taivutus, kond.pr. m1 sano: sanožimme;
153: Verbin taivutus, kond.pr. m2 sano: sanozitte;
154: Verbin taivutus, kond.pr. m3 osta: ossettais;
155: Verbin taivutus, kond.pf. y1: ostanuzin;
156: Verbin taivutus, imperatiivan m1 unohtu: onohtamme;
157: Verbin taivutus, imperatiivan m2 otta: ottagat;
158: Verbin taivutus, ind.pr m1-2 kielto m1: emme;
159: Verbin taivutus, ind.pr. m3 kieldo: lugedah;
160: Verbin taivutus, ind.pr. m3 kieldo: d'iedäh;
161: Verbin taivutus, ind.impf. y1 kieldo luge: lugenu;
162: Verbin taivutus, ind.impf. m2 kieldo tule: tulnu;
163: Verbin taivutus, ind.imp. m2 kieldoverbi kieldo: elgat;
164: Refleksiivuverbi, ind.pr. y1 kumarduakseh: kumarzun;
165: Refleksiivuverbi, ind.pr. y3: kumardazuu;
166: Refleksiivuverbi, ind.pr. m1: ištuzumme;
167: Refleksiivuverbi, ind.pr. m3 istu: ištuzuttai;
168: Refleksiivuverbi, ind.impf. y1 kumarduakseh: kumarzuin;
169: Refleksiivuverbi, ind.impf. m3 kumarduakseh: kumardauvuttih;
170: Refleksiivuverbi, imp. y2 istuokseh: ište;
171: Refleksiivuverbi, imp. m2 kumarduakseh: kumardukkat;
172: Refleksiivuverbi, ind.pr. y1 kieldo kumarduakseh: kumarzu;
173: Inkoatiivuverbit pr y1 -ska impf y1 -skande: pajataškan;
174: I infinitiivu sano- : sanoda;
175: I infinitiivu sua-: suada;
176: I infinitiivu näge-: nähtä;
177: I infinitiivu syö-: syödä;
178: Refleksiivuverbin I infinitiivu kumardu-: kumardasta;
179: II infinitiivu avata: avates;
180: III infinitiivu luge-: lugemai;
181: Passiivan II partisiipan partitiivu syö,sano: sanottuhuo;
182: Passiivan II partisiipan partitiivu luge: lugehuh;
183: Aktiivan I partisiippu luge: lugii;
184: Aktiivan II partisiippu väzü,vaibu: väzyny;
185: Passiivan II partisiippu luge-: lugiettu;