37: Simaništo:
113: Nominoin taivutus, e-vardalollizen monikon genetiivu: lapsiden;
114: Nominoin taivutus, o-vardalollizen monikon genetiivu: reboloiden;
115: Nominoin taivutus, a-vardalollizen monikon partitiivu: sanoid;
116: Nominoin taivutus, ie vardalollizen yksikön partitiivu: kondiad;
117: Nominoin taivutus, ie vardalollizen monikon partitiivu: -
118: Nominoin taivutus, yö-vardalollizen monikon partitiivu: yölyöid;
119: Nominoin taivutus, yksikön essiivu: učitelannu;
120: Nominoin taivutus, yksikön translatiivu: -
121: Nominoin taivutus, yksikön inessiivu da elatiivu: mečäs,mečäs;
122: Nominoin taivutus, yksikön illatiivu: meččäh;
123: Nominoin taivutus, adessiivu, ablatiivu, allatiivu: veičel,veičel,veičele;
124: Nominoin taivutus, yksikön abessiivu: gor'ata;
125: Persounupronominoin taivutus, nominatiivu da genetiivu: minä,minun;
126: Persounumronominoin taivutus, y3 nominatiivu: häin,häi;
127: Persounumronominoin taivutus, monikon genetiivu: meiden,heiden;
128: Persounumronominoin taivutus, y1 partitiivu: minud;
129: Persounumronominoin taivutus, m1 partitiivu: meid;
130: Persounumronominoin taivutus, y1 allatiivu: minule;
131: Persounumronominoin taivutus, m1 allatiivu: meile;
132: Possessivusuffiksu: tuattah;
133: Postpozistsii ke: ke;
134: Postpozitsii luo: luo;
135: Postpozitsii luoda: nu;
136: Postpozitsii luoksi: no;
137: Postpozitsii sah: -
138: Superlatiivu: -
139: Verbin taivutus, ind. y3: nägöy;
140: Verbin taivutus, ind.pr. m1: nägemme;
141: Verbin taivutus, ind.pr. m3 luge,pure,tule,mäne: lugietah;
142: Verbin taivutus, ind.impf. y1 kiändä,tiedä: tiezin;
143: Verbin taivutus, ind.impf. y3: sanuoi;
144: Verbin taivutus, ind.impf. m1 lähte: lähtimme;
145: Verbin taivutus, ind.impf. m2: sanoitte;
146: Verbin taivutus, ind.impf. m2: -
147: Verbin taivutus, ind.impf. m3 syö,sano: syödih,sanottih;
148: Verbin taivutus, pot.pr. y3 anda: -
149: Verbin taivutus, pot.pr. m3 anda: -
150: Verbin taivutus, kond.pr. y1 anda: -
151: Verbin taivutus, kond.pr. y3 anda: andais;
152: Verbin taivutus, kond.pr. m1 sano: -
153: Verbin taivutus, kond.pr. m2 sano: -
154: Verbin taivutus, kond.pr. m3 osta: ossettais;
155: Verbin taivutus, kond.pf. y1: ostanuzin;
156: Verbin taivutus, imperatiivan m1 unohtu: unahtagam;
157: Verbin taivutus, imperatiivan m2 otta: ottagat;
158: Verbin taivutus, ind.pr m1-2 kielto m1: emme;
159: Verbin taivutus, ind.pr. m3 kieldo: lugedah;
160: Verbin taivutus, ind.pr. m3 kieldo: d'iedäh;
161: Verbin taivutus, ind.impf. y1 kieldo luge: lugenu;
162: Verbin taivutus, ind.impf. m2 kieldo tule: tulnu;
163: Verbin taivutus, ind.imp. m2 kieldoverbi kieldo: älgiä;
164: Refleksiivuverbi, ind.pr. y1 kumarduakseh: kumardammos;
165: Refleksiivuverbi, ind.pr. y3: kumardahez;
166: Refleksiivuverbi, ind.pr. m1: ištummokseh;
167: Refleksiivuverbi, ind.pr. m3 istu: ištuhez;
168: Refleksiivuverbi, ind.impf. y1 kumarduakseh: kumardimmos;
169: Refleksiivuverbi, ind.impf. m3 kumarduakseh: kumarduttiheze;
170: Refleksiivuverbi, imp. y2 istuokseh: ištoi;
171: Refleksiivuverbi, imp. m2 kumarduakseh: -
172: Refleksiivuverbi, ind.pr. y1 kieldo kumarduakseh: -
173: Inkoatiivuverbit pr y1 -ska impf y1 -skande: pajataškan;
174: I infinitiivu sano- : sanoda;
175: I infinitiivu sua-: suada;
176: I infinitiivu näge-: nähtä;
177: I infinitiivu syö-: syödä;
178: Refleksiivuverbin I infinitiivu kumardu-: kumarduakseh;
179: II infinitiivu avata: avates;
180: III infinitiivu luge-: lugemah;
181: Passiivan II partisiipan partitiivu syö,sano: sanottui;
182: Passiivan II partisiipan partitiivu luge: -
183: Aktiivan I partisiippu luge: lugii;
184: Aktiivan II partisiippu väzü,vaibu: -
185: Passiivan II partisiippu luge-: lugedu;